ikona-KOR

Planet Lover je občianske združenie, ktoré sa primárne venuje vzdelávaniu študentov stredných škôl. Našim cieľom je zmena myslenia mladšej generácie, ktorá dokáže ovplyvniť správanie celej rodiny (najmä rodičov). Stačí jeden jednoduchý krok denne u každého z nás, a spoločne to vedie k veľkej zmene. Udržateľným správaním motivujete svoje najbližšie okolie a stávate sa pre ostatných pozitívnych vzorom. Netreba sa báť skúsiť nové veci, návyky. Žijeme históriu, ktorá sa nebude opakovať. Lebo zmena je nevyhnutná. A dôsledky, či už pozitívne alebo negatívne sa ukážu už o pár desiatok rokov.

Stojí to za krajšiu budúcnosť.

Veľmi užitočným nástrojom sú pre nás sociálne siete, kde prinášame denne zaujímavé informácie a fakty o klíme. Zdieľame info o zelených inováciách, aktívnych EKO organizáciách, ktoré ponúkajú možnosti ako sa zapojiť do ochrany životného prostredia. 

 

Poukazujeme tu na jednoduché kroky, ktoré môže urobiť každý z nás v bežnom dennom živote. Drobnosti ako napr. nekupovať vodu vo fľaši, dať si 2 dni bez mäsa, vziať si na nákup vlastnú tašku, ísť do práce autobusom alebo na bicykli, ale aj zdielať info o petíciách na ochranu prírody, resp. voliť zodpovedné strany, ktoré majú chuť tieto zmeny robiť, majú obrovský dopad na stav životného prostredia.

Zakladateľkou združenia je Alexandra Madrová. Celý život sa aktívne venuje ochrane zvierat a prírody, ako dobrovoľník a aktivista. Od založenia združenia sa primárne venuje vzdelávaniu v oblasti ochrany životného prostredia.

Saša Madrová

Zakladateľka Planet Lover

Ahojte, som Saša a založila som o.z. Planet Lover. Som podnikateľka, a od mladosti sa motám okolo ochrany životného prostredia. Najviac ma bavia dobrovoľnícke cesty, kde sa učím cez spoznávanie v teréne. Láska k zvieratám ma doviedla až k myšlienke pracovať so študentami, do ktorých sa oplatí invstovať čas, energiu, peniaze. Lebo vedomie prináša záujem a záujem prináša zmenu!

Tamara Kaňuchová

Sociálne siete

Ahojte! Volám sa Tamara, som z Bratislavy a pre Planet Lover som začala robiť sociálne siete v júni 2020. Momentálne študujem Communication Science v Amsterdame a životnému prostrediu by som sa chcela venovať aj v budúcnosti v rámci môjho odboru. Sociálne siete sú momentálne najjednoduchšia cesta ako ľudí prepojiť a efektívne šíriť (pozitívnu) zmenu a informácie. Takže vyzývam aj vás, začnite vo vašom okolí diskusiu!

Dorota Budziňáková

Grafika a fotografia

Ahojte! Pracovala som v reklamnej agentúre ale po 5 rokoch som sa  rozhodla cestovať a pracovať ako freelancer. Pre Planet lover pracujem od 2020 a veľmi sa tejto spolupráci teším pretože ma táto tématika veľmi zaujíma. Robiť čo ma baví a vedieť že to má zmysel je najviac čo si človek môže priať.

Partneri