ikona-KOR

Planet Lover je občianske združenie, ktoré sa primárne venuje vzdelávaniu študentov stredných škôl. Našim cieľom je zmena myslenia mladšej generácie, ktorá dokáže ovplyvniť správanie celej rodiny (najmä rodičov). Stačí jeden jednoduchý krok denne u každého z nás, a spoločne to vedie k veľkej zmene. Udržateľným správaním motivujete svoje najbližšie okolie a stávate sa pre ostatných pozitívnych vzorom. Netreba sa báť skúsiť nové veci, návyky. Žijeme históriu, ktorá sa nebude opakovať. Lebo zmena je nevyhnutná. A dôsledky, či už pozitívne alebo negatívne sa ukážu už o pár desiatok rokov.

Veľmi užitočným nástrojom sú pre nás sociálne siete, kde prinášame denne zaujímavé informácie a fakty o klíme. Zdieľame info o zelených inováciách, aktívnych EKO organizáciách, ktoré ponúkajú možnosti ako sa zapojiť do ochrany životného prostredia. 

 

Poukazujeme tu na jednoduché kroky, ktoré môže urobiť každý z nás v bežnom dennom živote. Drobnosti ako napr. nekupovať vodu vo fľaši, dať si 2 dni bez mäsa, vziať si na nákup vlastnú tašku, ísť do práce autobusom alebo na bicykli, ale aj zdielať info o petíciách na ochranu prírody, resp. voliť zodpovedné strany, ktoré majú chuť tieto zmeny robiť, majú obrovský dopad na stav životného prostredia.

Saša Madrová

Zakladateľka Planet Lover

Ahojte, som Saša a založila som o.z. Planet Lover. Som podnikateľka, a od mladosti sa motám okolo ochrany životného prostredia. Najviac ma bavia dobrovoľnícke cesty, kde sa učím cez spoznávanie v teréne. Láska k zvieratám ma doviedla až k myšlienke pracovať so študentami, do ktorých sa oplatí invstovať čas, energiu, peniaze. Lebo vedomie prináša záujem a záujem prináša zmenu!

Matej Rábek

IT a appka

Ahojte! Volám sa Matej. Pôsobil som ako učiteľ na strednej aj vysokej škole či poškolských záujmových krúžkoch, kde som sa venoval vzdelávaniu v oblasti informatiky a programovania. Vždy som pozoroval, že vzdelávanie je omnoho efektívnejšie formou hry. Vyvíjam preto pre Planet Lover kvízovú aplikáciu – Ekoolympiáda, ktorá slúži na zvyšovanie povedomia o ekológii, klimatickej zmene a životnom prostredí.

Dorota Budziňáková

Grafika a fotografia

Ahojte! Pracovala som v reklamnej agentúre ale po 5 rokoch som sa  rozhodla cestovať a pracovať ako freelancer. Pre Planet lover pracujem od 2020 a veľmi sa tejto spolupráci teším pretože ma táto tématika veľmi zaujíma. Robiť čo ma baví a vedieť že to má zmysel je najviac čo si človek môže priať.

Mária Hlinkova

Metodika

Ahoj, volám sa Mária a som lektorkou a zároveň pomocným mozgom edukačného pozadia. Som vďačná za príležitosť byť súčasťou tímu Planet Lover, pretože vidím, že naša práca prináša (lokálne) ovocie. Mladí vzdelaní ľudia sú hybnou silou spoločnosti, preto ma veľmi teší, že aj ja stojím za vzdelávaním prosperujúcej zelenej generácie

ORGANIZÁCIA
logo-planet-biele
Planet Lover
Oriešková 18181/7
821 05 Bratislava-Ružinov

NAŠE PROJEKTY

KONTAKT
www.planetlover.org
info@planetlover.org

PRÁVNA FORMA

Občianske združenie

Registrový úrad MV SR

Registračné číslo
VVS/1-900/90-56082

IČO 52270572
Slovenská sporiteľňa
IBAN SK05 0900 0000 0051 7980 2435